"Čísla nás baví!"

Optimalizace firemních nákladů.

Optimalizací nákladů firmy v souvislosti s finančními produkty může firma získat výrazné úspory a daňové výhody. Správné nastavení financí přispívá k celkové stabilitě firmy.
Stále více firem oceňuje své zaměstnance formou příspěvků do finančních produktů. Jedná se o penzijní připojištění a soukromé životní pojištění. Existují další speciální programy, kterými mohou zaměstnavatelé motivovat vybrané zaměstnance a zohlednit jejich význam. Navrhneme nejvhodnější využití finančních produktů ve Vaší personální politice. Vytvoříme pro Vás motivační a stabilizační zaměstnanecké programy s využitím daňových zvýhodnění nebo jiné speciální kombinované programy. Výrazně snížíme Vaši administrativní zátěž. Poskytneme pro Vás a pro Vaše zaměstnance nezávislé poradenství a servis pro další finanční služby a produkty.

Výhody zavedení benefitů pro zaměstnavatele:


motivace pro zaměstnance


stabilizace zaměstnanců


snížení mzdových nákladů


zajištění rizik


daňové zvýhodnění

Zaměstnanecké výhody obecně přispívají ke stabilizaci zaměstnanců, jejich loajalitě a motivaci. Mají pozitivní vliv na celkové klima na pracovišti a podporují image podniku jako dobrého zaměstnavatele.

Proč optimalizovat

Systém nastavení finančních benefitů se odvíjí od představ zaměstnavatele. V případě, kdy má zaměstnavatel zájem o nastavení penzijního připojištění, je s ohledem na platnou legislativu (novela zákona o penzijním připojištění účinná od 1. 8. 2009) možné zavést příspěvek na penzijní připojištění ve formě tzv. „plné demokracie“. Znamená to spolupráci se všemi deseti penzijními fondy na trhu, což je jediná možnost, kterou v současné době legislativa umožňuje. Od 1. 8. 2009 totiž zákon zakazuje zaměstnavatelům diktovat svým zaměstnancům penzijní fond/fondy.
Situace v životním pojištění je naprosto odlišná. Na trhu životního pojištění existuje několik základních skupin životního pojištění (kapitálová životní pojištění, důchodová životní pojištění, flexibilní životní pojištění, investiční životní pojištění) a v rámci těchto skupin nabízí pojišťovny desítky rozličných produktů. Tyto produkty jsou odlišně konstruovány, nastaveny a zatíženy odlišnými poplatky, čímž se velmi výrazně liší co do kvality. Výše naspořených částek, stejně jako dosažitelných pojistných částek pro případ smrti, se liší v řádech statisíců korun. Z toho důvodu provádíme při výběru životního pojištění pro zaměstnance výběrové řízení nebo popřípadě provádíme výběr vhodného produktu pomocí našeho analytické oddělení.
V současné legislativě společného limitu pro daňové zvýhodnění penzijního připojištění a životního pojištění je ideální forma nastavení jednoho společného rámce, který umožní zaměstnanci vybrat si mezi těmito dvěma produkty dle jeho finančních i životních potřeb.

Kontaktní formulář

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Zajímá vás více

Rádi Vám poradíme

Back to Top
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes